15 sty 2009

Odznaka świętego Pawła



Oto zadania na "Odznakę świętego Pawła". Zostały one niedawno ogłoszone przez Namiestnictwo Harcerzy w związku z Rokiem Św.Pawła ogłoszonym przez Papieża Benedykta XVI.

Po jej zdobycie mogą startować wszyscy skauci (czyli każdy po Przyrzeczeniu).
UWAGA: by dostać odznakę należy zadania wykonać do końca czerwca!
Odznakę Świętego Pawła będzie się nosić na tym samym rękawie,na którym nosi się sprawności. Będzie można ją nosić aż do momenty wstąpienia do wędrowników.
Odznakę przyznaje Sąd Honorowy.

Mam nadzieję, że jak najwięcej skautów z naszej drużyny podejmie wyzwanie, by zdobyć tę oznakę. Słyszałem o jednym zastępie w Polsce, którego wszyscy członkowie zamierzają o nią zawalczyć.
Semper parati!

1. Przeczytać jeden list św. Pawła, zebrać i przyswoić wiadomości o okolicznościach jego powstania ("aby być fachowcem od tego listu").
2. Przez 1 miesiąc codziennie odmawiać 10-kę różańca za osoby podejmujące dzieła ewangelizacyjne i za nawrócenie niewierzących.
3. Napisać artykuł nt. apostolski i znaleźć sposób na zamieszczenie go w Internecie, w Gnieździe lub w gazetce parafialnej lub lokalnej.
4. Przygotować (i zaprezentować) przedstawienie, klip, dotyczące św. Pawła(samemu, wraz z zastępem lub kilkoma kolegami).
5. Odbyć jednodniową pielgrzymkę do kościoła św. Pawła (pokonać na piechotę przynajmniej15 km) w intencji czyjegoś nawrócenia lub zbliżenia się do Pana Boga.
6. Podjąć i zrealizować inicjatywę apostolską w środowisku szkolnym lub parafialnym,
(np. codzienne odmawianie Anioła Pańskiego na długiej przerwie; spotkanie wielkanocne w klasie; przedstawienie nt. związany z danym okresem liturgicznym,świętem lub świętym [Wielki Post, Niedziela Palmowa, patron drużyny/zastępu];zorganizowanie spotkania w szkole/parafii z człowiekiem - autorytetem na temat związany z wiarą).
7. Wszystkie zadania zrealizować najpóźniej do końca czerwca.

Zadania są dostępne również na stronie Namiestnika:
http://www.szafaszefa.fse.pl/