20 gru 2008

Zastęp Świstak zwycięzcą "Działań pod Ossowem 2008"!


Mam przyjemność poinformować, że zastęp Świstak wygrał "Działania pod Ossowem 2008". Gratulacje!

W rywalizacji skierowanej do wszystkich zastępów z Warszawy i okolic wzięło udział 11 zastępów, w tym z naszej drużyny zastępy Świstak i Bóbr.
Pierwsza część rywalizacji odbyła się podczas wrześniowego rozpoczęcia roku harcerskiego hufca warszawskiego w Ossowie. Druga część w centrum Warszawy 12grudnia 2008r.

Pozwolę sobie zacytować słowa "Odezwy do skautów-ochotników"autorstwa hm. Józefa Hallera, który był organizatorem działań:

"Zastęp Świstak. Pozytywne oblicze zastępu, aczkolwiek szkoda, że większość zadań pod Ossowem zastępowy robił praktycznie sam. Powinien więcej zadań dawać swoim podopiecznym. Kilka razy chcieliście zbyt szybko wykonać swoje zadania. Lepiej stracić kilka minut na dokładne wypełnienie zadania niż zrobić je po łebkach. Na defiladę [druga część] przybyli w 6-cio osobowym składzie! Bardzo dobra postawa. Zadanie, które dostali, wykonali wzorcowo. Nie dość, że tym razem był podział zadań, każdy w zastępie wykonywał zadanie, to jeszcze ilość przepytanych osób (80) jest porażająca.Umundurowanie, styl oraz duch harcerski też zrobiły swoje. Inne zastępy powinny brać przykład z atmosfery w waszym zastępie i postawy gotowości oraz chęci w działaniu. Teraz powalczcie o umiejętności skautowe, a przed wami wiele niezapomnianych przygód!!! Zastęp Świstak zwycięzcą "Działań pod Ossowem2008" !!! Wstążka zostanie uroczyście wręczona w marcu.”