15 paź 2011

Dzień Papieski

W dniu 9. października (niedziela) w całej Polsce miał miejsce Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem "Jan Paweł II-człowiek modlitwy".  W związku z tym odbyła się zbiórka ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli stypendia dla zdolnych dzieci z ubogich rodzin. Oczywiście nie mogło w tym wydarzeniu nas zabraknąć, a uważni obserwatorzy z pewnością zauważyli, iż logo Skautów Europy zdobiło w tym roku puszkę na datki w kolumnie partnerów. Nasza drużyna prowadziła zbiórkę przy kościele na ulicy Nobla na Saskiej Kępie przed i po mszach o 10, 11.30 i 13.

Dodatkowo, po każdym nabożeństwie na chętnych czekała familijna gra terenowa przygotowana przez nowego zastępowego-Tomka Binkiewicza. Polegała ona na odszukiwaniu w terenie zaznaczonych na mapie punktów, w których umieszczone zostały cytaty z nauczania błogosławionego Jana Pawła II. W grze wzięło udział kilkanaście rodzin, i mimo niewielkich przeszkód po drodze wszyscy byli zadowoleni, a na tych, którzy doszli do końca czekały słodkie nagrody ;)

Oprócz tego cała drużyna wzięła udział w Mszy Świętej o godzinie 11.30. Skauci służyli w mundurach, a przy ołtarzu powiewał sztandar FSE.