23 gru 2009

Wigilia drużyny 23.12

Na kolejną już wigilię naszej drużyny przybyło 26 harcerzy, cała kadra oraz pokaźna grupa rodziców, rodzeństwa i krewnych, z czego bardzo się cieszymy. Duża liczba uczestników i gości nie dziwi, ponieważ na Apelu przed spotkaniem wigilijnym miały miejsce ważne chwile dla kilku chłopców: Janek i Czarek O., Michał Ch. oraz Sebastian G. złożyli Przyrzeczenia, Robert M. złożył Przysięgę Wierności, Piotrkowi L. został przyznany ćwik, a Pawłowi P. cztery sprawności, w tym jedna mistrzowska (pierwsza taka w naszej drużynie). 
Gdy przenieśliśmy się do szkoły katolickiej, na miejsce spotkania, miało miejsce błyskawiczne 10-minutowe spotkanie dla rodziców, a w międzyczasie ostatnie przygotowania harcerzy. Następnie z uwagą obejrzeliśmy bardzo dopracowane jasełka zastępu Ryś, przeplatane kolędami. Akompaniowali na gitarach mama Piotrka R. ze Świstaka (bardzo dziękujemy), przyboczny Tomek oraz najmłodsi goście i harcerze na tuzinie przeszkadzajek przyniesionych przez Tomka. Dalej dzielenie się opłatkiem, życzenia, uściski, całusy i wybuch rodzinnej atmosfery. Nie zabrakło oczywiście poczęstunku: każdy harcerz przyniósł jakieś danie, a niektórzy swoje własne wyborne wyroby. W efekcie potraw było trochę więcej niż dwanaście... 

Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Joannie Pytel, za udostępnienie nam sal szkoły na nasze świętowanie.23 grudnia w parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach odbędzie się WIGILIA drużyny. Bardzo zależy nam na tym, aby było to spotkanie rodzinne, a więc liczymy na przybycie nie tylko rodziców, ale także rodzeństwa, babć, dziadków, cioć, wujków, krewnych i przyjaciół. Serdecznie zapraszamy!
Prosimy, aby każdy harcerz przyniósł coś do jedzenia lub picia (ciasto, sałatkę, jakąś wigilijną potrawę, barszcz, etc.).
16:00 przygotowanie sali i stołów przez harcerzy
17:30 Msza św.
18:00 uroczysty Apel; mianowanie nowego zastępowego Lisa oraz Przysięgi Wierności; Przyrzeczenia
18:20 scenki zastępów, kolędowanie, poczęstunek
ok. 21 planowany koniec spotkania
Lis - przygotowanie sali, służba do Mszy
Ryś - przedstawienie
Świstak - muzyka
Bóbr i Borsuk - sprzątanie