11 kwi 2010

Żałoba narodowa

Wczoraj zdarzyła się wielka tragedia narodowa. Zginął Prezydent RP Lech Kaczyński, jego Małżonka Maria oraz 94 wspaniałych i oddanych Polsce ludzi. Ja i moi przyboczni, z którymi spotkaliśmy się podczas obchodów żałobnych, jesteśmy głęboko poruszeni i przepełnieni bólem z powodu tej straty.

W sobotę nasza drużyna wzięła spontanicznie udział w akcjach związanych z tym zdarzeniem:
- Od 17 do 19 chłopcy z zastępu Ryś oraz zastępowi Świstaka i Bobra stali w harcerskiej warcie honorowej przy Pałacu Prezydenckim.
- Około 20 chłopców z naszej drużyny uczestniczyło w Żałobnej Mszy Narodowej w katedrze Jana Chrzciciela o godz. 19; staliśmy ze sztandarem i rozdawaliśmy wodę.
- Po nabożeństwie udaliśmy się w sporej grupie na Pl. Piłsudskiego, gdzie trwały warty honorowe harcerzy różnych organizacji. Zgromadzeni Skauci Europy odmówili krótką modlitwę za poległych poprowadzoną przez obecnego tam przewodniczącego SHK "Zawisza" FSE Jarosława Srokę.

Widzieliśmy kilkoro rodziców harcerzy, którzy przyjechali z dziećmi.
Dziękuję za liczny Państwa i chłopców udział. Chwila jest wyjątkowa i wymaga mobilizacji.

Wobec ogłoszonej żałoby narodowej, odwołuję dzisiejszy występ drużyny "W poszukiwaniu miłości", zaplanowany na odpust w parafii. Przedstawienie zostanie wystawione w innym, nie znanym jeszcze terminie (w którąś niedzielę).

Dziś chciałbym mocno zachęcić do udziału w następujących wydarzeniach:
- zastępy Bóbr, Borsuk: Msza o godz. 15:00 w Parku Moczydło na Woli przy posągu Chrystusa Miłosiernego. Wspólną Mszę polową odprawią metropolita warszawski, arcybiskup Kazimierz Nycz i arcybiskup diecezji praskiej Henryk Hoser.
Zbiórka o 14:20 na przystanku Ciołka. Koordynator: dh Maks Olenderek tel. 691 574 482.
- zastęp Świstak: Msza w parafii Miłosierdzia Bożego, Ząbki, godz. 10:00. Dziś jest odpust w parafii.

Zastępy Lis i Ryś - udział wedle uznania, ale bardzo mile widziany.

Drużynowy