19 cze 2010

Obóz we Francji - informacje

Obóz letni 11.DWa we Francji 7-29.07.2010 
Transport: prywatny autokar firmy OMEGA Warszawa–Nant-Warszawa i auto osobowe 
Wyjazd: 7.07, godz. 7:30 (po mszy o 7:00) Powrót: 29.07 wieczorem Koszt: 1200zł 
Miejsce: Nant, prowincja Languedoc-Roussillon, 20km na poł-wsch od Millau, 20km od Le Caylar (miejsce Impeesy) 
Opiekunowie: Błażej Marzoch HO, Maksymilian Olenderek HO, Tomasz Wiszniewski, Jan Kłudkiewicz, Grzegorz Waligórski, Tomas Klimcauskas, ks. Emil Parafiniuk (przez pierwszy tydzień obozu) 
O obozie: Obóz we Francji odbędzie się na zasadzie partnerskiego obozu (camp jumelé) z drużyną 1ère Toulouse (http://premieretoulouse.free.fr). Drużyna ta ma 4 zastępy. Jumelage (partnerstwo) naszych drużyn będzie polegał na tym, że podczas obozu mamy wspólnych wiele aktywności (konkurs kulinarny, eksplo, olimpiada, ogniska itd.). Obozujemy bardzo blisko siebie, ale w oddzielnych obozowiskach. Przez cały obóz Francuzów (od 11 do 28 lipca) będzie tam z nimi ich duszpasterz, który jest gotów odprawiać mszę po łacinie dla Polaków i Francuzów. W trakcie obozu w dniach 16-19.07.2010 weźmiemy udział w Wielkiej Grze Narodowej IMPEESA (http://impeesa.scouts-europe.org/ ) na którą zapisanych jest 2841 harcerzy, 427 zastępów i 107 drużyn. Jest zgłoszona także nasza drużyna. Temat obozu: Powstanie Warszawskie. 
Kontakt podczas obozu: Z powodu kosztów roamingu będziemy używać telefonu tylko w wyjątkowych sytuacjach. Telefon alarmowy: +48 783 354 777 begin_of_the_skype_highlighting              +48 783 354 777      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              +48 783 354 777      end_of_the_skype_highlighting (drużynowy). W przypadku nieodbierania prosimy pisać sms-y. Będzie możliwy kontakt listowny z synami (adres obozu: Monsieur Geby, Castelnau, 12230 Nant). Pierwsze listy będziemy wysyłać najpóźniej 12 lipca. Będziemy zachęcać chłopców do pisania. Państwo mogą odpisywać na podany adres obozu. Aby informować rodziców o tym, co się dzieje na obozie, będziemy zamieszczać na bieżąco krótkie relacje na blogu drużyny oraz zdjęcia. 
Ekwipunek osobisty: 
- kieszonkowe: max 20 euro
- 1 środek do opalania (krem lub olejek), filtr co najmniej 50
- podstemplowana legitymacja !!!; paszport !!! (lub dowód osobisty); karta EKUZ 
UBIÓR 
☼ mundur: koszula beżowa i sweter z naszywkami, granatowa koszulka, granatowe krótkie spodenki (3 palce nad kolana), pas harcerski FSE, beret, chusta z guzą, różaniec 
☼ piżama 
☼ 6 x skarpetki, 5 x slipy, 3 x koszulka 
☼ buty mundurowe (najlepiej turystyczne) 
☼ sandały 
☼ adidasy lub trampki (buty sportowe) 
☼ kurtka lub peleryna przeciwdeszczowa 
☼ ew. można wziąć czapkę z daszkiem 
(getry nie są obowiązkowe w naszej drużynie) 
LEKI 
- jeśli ktoś zażywa regularnie – prośba o poinformowanie drużynowego 
- leki nagłej potrzeby będą w apteczce drużyny i apteczkach zastępów 
PRZYBORY DO MYCIA I PRANIA 
v pasta i szczoteczka do zębów, mydło, szampon, gąbka, ręcznik 
v proszek do prania w małym pojemniku 
SPRZĘT 
@ duży plecak (główny bagaż) i mały plecak do autokaru 
@ śpiwór, karimata 
@ latarka + zapasowe baterie 
@ menażka ze sztućcami, kubek, ściereczka, scyzoryk lub finka 
@ przybory do pisania listów i szkicowania, zeszyt 
@ przybory do szycia, kompas, chusteczki 
@ mała świeczka, zapałki (tak wsadzone by nie zamokły), zapalniczka 
@ sznurek lub cienka linka (parę metrów) 
@ książeczka stopnia (Ochotnik, Wywiadowca lub Ćwik) i kronika stopnia (podpisany zeszyt A5) 
@ śpiewnik, ew. jakaś ciekawa książka, zegarek 
@ Pismo Święte NT
Zachęcamy do brania aparatów i robienia wielu zdjęć dla potomności; instrumentów muzycznych (będą na pewno 2 gitary, bębenek i przeszkadzajki). Nie bierzemy: telefonów komórkowych, gier multimedialnych i kart do gry. 
Co należy wykonać przed obozem: a/ wyrobienie PASZPORTU lub DOWODU OSOBISTEGO, b/ wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), więcej na www.nfz.gov.pl
pierwsze dni sierpnia - 66. Rocznica Powstania Warszawskiego - Zastępy przygotowują scenki (taki teatr miejski), które będą wystawiane na warszawskiej starówce. 
29 sierpnia 2010 – spotkanie poobozowe (pierwsze spotkanie rodziców w nowym roku)