18 sty 2011

Wigilia ząbkowskich skautów

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia 18 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe ząbkowskich Skautów Europy w parafii Miłosierdzia Bożego.

Zaczęliśmy Mszą świętą odprawioną przez ks. proboszcza Andrzeja Kopczyńskiego. Po niej odbył się apel, podczas którego Maciej Kornacki, jeden tata naszych harcerzy i harcerek, został mianowany na szefa wilczków - 1. Gromady Ząbkowskiej. Odbyło się także mianowanie na zastępowego Adama Owczarka (15 lat), który założył nowy zastęp Kruk. Po apelu udaliśmy się na część artystyczną do dolnego kościoła, który na szczęście pomieścił ponad 100-osobową grupę harcerskich rodzin. Obejrzeliśmy ciekawe scenki zastępów i wilczków a także wspólnie śpiewaliśmy kolędy przy skrzypcowym akompaniamencie jednego z naszych skautów, Konstantego Dąbrowskiego. Szczególnie udane były występy Rysia, który wykonał teatr cieni i Kruka z doskonałym scenariuszem. Następnie szef wędrowników Kazik Przeszowski odczytał opisu narodzenia Jezusa i podzieliliśmy się opłatkiem. Najprzyjemniejszy był jednak poczęstunek. Mamy harcerzy bardzo się postarały i mogliśmy skosztować przepysznych ciast.

Wigilia była dobrą okazją do spotkania w gronie naszego ząbkowskiego szczepu: wilczków, harcerzy, wędrowników, a także ich całych rodzin, które przybyły, by wspólnie radować się z nadchodzących Świąt.

Kamil Zdunek z zastępu Świstak