16 kwi 2011

Wtorek, czwartek i piątek w Ząbkach

W ostatni wtorek 12 kwietnia, reprezentacja naszej drużyny pojawiła się na uroczystościach związanych z nadaniem imienia Małego Powstańca Szkole Podstawowej nr 3 w Ząbkach. Zostaliśmy zaproszeni przez dyrektora szkoły Tomasza Łukawskiego, który bardzo nas wspiera, a szczególnie powstającą przy tej szkole i parafii tuż obok gromadę 2. Ząbkowską (wilczki dziewczynki).

Wydarzenie rozpoczęła msza w kościele Zesłania Ducha Świętego o 15:30 odprawiona przez trzech ząbkowskich proboszczów, następnie zaś wszyscy przenieśli się do znajdującego się opodal budynku szkoły, przy ul. Kościelnej 2. Pojawiło się wielu znaczących dla Ząbek osób: władze miasta, radni, starosta powiatu, dyrektorzy wszystkich szkół, przedsiębiorcy. Nasz szczep Skautów Europy był reprezentowany przez kilkoro rodziców, cały zastęp Sokół działający przy tamtejszej parafii (Piotr, Kacper, Konstanty i Mateusz), dwóch ząbkowskich wędrowników Pawła i Mateusza oraz drużynowego Błażeja.

W czwartek 14 kwietnia czterech najmłodszych członków naszej drużyny Maciej, Mateusz, Jakub i Jakub z zastępu Świstak oraz ich dwóch kolegów reprezentowali swoją Szkołę Podstawową nr 1 w Ząbkach na rajdzie ku pamięci patrona szkoły gen. Franciszka Kleeberga. Cała czwórka chłopców należy do jednej klasy (6 kl.). Rajd odbył się w Dęblinie, a chłopcy pojawili się na nim w swoich skautowych mundurach. Brawo!

W piątek 15 kwietnia tych samych czterech chłopców, a także wędrownik Paweł i drużynowy wzięli udział w mundurach w corocznej Drodze Krzyżowej ulicami miasta Ząbki. Trudno ocenić ilu Ząbkowiaków uczestniczyło w nabożeństwie. Setki osób, całe może ludzi. Atmosferze modlitwy pomagały piękne śpiewy prowadzone przez organistę Jana Pękalę oraz piękne, głębokie i poruszające rozważania kolejnych stacji prowadzone przez chór parafii Miłosierdzia Bożego. Krzyż nieśli księża, siostry zakonne, rodzice, dzieci, młodzież, władze miasta, ministranci, harcerze, nauczyciele, lekarze, strażacy i straż miejska.