29 sie 2011

Rozpoczęcie roku harcerskiego 10 września o 10:00


 Rozpoczęcie roku harcerskiego 10 września o 10:00 w katedrze Warszawsko-Praskiej św. Floriana i św. Michała Archanioła

PLAN KROK PO KROKU
9:45 rozśpiewka wszystkich (w kościele mini śpiewniczki na 1 kartkę dla wszystkich); wszyscy odpowiedzialni za liturgię (czytania, psalm, modl. wiernych, ministranci) meldują się w zakrystii.
10:00 Msza Św. (zacznie się punktualnie)
11:15 Apel hufców Warszawa Wschód (dziewczyny i chłopaki)
Przedstawienie hufcowych i szczepowych, słowo od hufcowych.
Przyrzeczenie przyszłej szefowej.
11:40 Apel hufca męskiego Warszawa Wschód
Przyrzeczenie przyszłego szefa.
Hufcowy mianuje szczepowych i szefów kręgów.
12:00 Apele szczepów (prowadzone przez szczepowych).
Szczepowi mianują Akele i drużynowych.
12:20 Apele drużyn. Drużynowi mianują zastępowych. Przejścia wilczków do drużyn oraz harcerzy do wędrowników.
Ok. godz. 12:45 Spotkanie rodziców harcerzy z 11. Warszawskiej i 1. Ząbkowskiej.Dzień dobry Państwu,

Wielkimi krokami zbliża się początek roku szkolnego, a wraz z nim rozpoczyna się rok pracy harcerskiej. Wzorem lat poprzednich, na uroczystości jego rozpoczęcia zbiorą się wszystkie jednostki męskie i żeńskie naszego środowiska.
Będzie ona miała miejsce w sobotę, 10 września, o godzinie 10.00 w katedrze Warszawsko-Praskiej św. Floriana i św. Michała Archanioła. Rozpocznie się Mszą Świętą, po której odbędzie się apel obu hufców, męskiego i żeńskiego, działających po prawej stronie Wisły.

Jak pewnie Państwu wiadomo, hufcowym Warszawy Wschód zostaje dotychczasowy drużynowy 11. Warszawskiej, Błażej Marzoch. Drużyna zaś dzieli się na dwie części. Drużynowym na Targówku zostaję ja, Piotr Laskowski, a dwa zastępy działające w Ząbkach utworzą drużynę 1. Ząbkowską, pod przewodnictwem Pawła Petrykowskiego.

Na apelu odbędą się ceremonie przejścia Andrzeja Reslera, dotychczasowego zastępowego Rysia, z drużyny do Kręgu Młodych Wędrowników oraz kilku wilczków z gromady ząbkowskiej do naszych drużyn, a także mianowanie Pawła i mnie na drużynowych. Po wszystkim zaś, odbędzie się pierwsze tegoroczne zebranie rodziców harcerzy z naszych obu drużyn. Podsumujemy na nim obóz letni w Czarnym Dunajcu i przedstawimy wstępny plan pracy na najbliższy rok.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa wraz z rodzinami. Uroczystość jest otwarta dla wszystkich naszych sympatyków i przyjaciół - jeśli jakikolwiek Państwa znajomy, dziecko, rodzic lub ksiądz jest zainteresowany Skautami Europy może przyjść i zobaczyć nas na własne oczy.

Pozdrawiam,
Piotr Laskowski