27 sie 2011

Wyprawa szefów Santiago-Madryt

Prawie 400 osób, przewodniczek i wędrowników z Polski, wzięło udział w niecodziennej wyprawie Skautów Europy: na pielgrzymkę do Santiago de Compostela i na Światowe Dni Młodzieży w Madrycie.

Grubo ponad 100 osób to warszawscy skauci. Wśród nich znalazło się wielu szefów związanych z naszą drużyną 11. Warszawską. Dawni, obecni i przyszli szefowie naszej drużyny, a także dawni harcerze należący do niej, między innymi: Piotr Kalinowski, Andrzej Resler, Piotr Leśnik, Stanisław Wantusiak, Mateusz Marzoch, Paweł Petrykowski, Tomasz Wiszniewski, Grzegorz Waligórski, Arkadiusz Skubida, Mateusz Szerszeń, Błażej Marzoch, Piotr Laskowski, Kazimierz Przeszowski, Stanisław Paderewski, Łukasz Komorowski.
 Trzy tygodnie niesamowitych przygód, modlitwy, odkrywania Boga w drugim człowieku. Trudy wędrówki, zachwycające widoki, legendarna stolica FSE Chateau-Landon, magia wyjątkowych miejsc: Lourdes, Santiago, Madryt. Wreszcie Światowe Dni Młodzieży i służba jako wolontariusze, spotkanie z papieżem. Czas na formację, odpoczynek, wysiłek i pomoc innym. Piękny czas.
Podczas tej wyprawy (12 sierpnia, u grobu św. Jakuba Starszego w Santiago de Compostela) miało miejsce mianowanie na hufcowego hufca Warszawa Wschód (prawobrzeżna cześć stolicy i okolice) Błażeja Marzocha - dotychczasowego drużynowego 11. Warszawskiej FSE.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć Piotrka Laskowskiego i Mateusza Marzocha (wędrowali w dwóch oddzielnych kręgach wędrowników z naszymi szefami).

Więcej zdjęć:
> https://picasaweb.google.com/pawel.przypolski/CaminoDeSantiago#5641850414347257954
Relacje:
> http://skauci-europy.pl/aktualnosci/misja-madryt-2011-rozpoczeta
> http://skauci-europy.pl/madryt-2011/aktualnosci-sdm-2011/