16 cze 2012

Informacje przedobozowe

Jezioro nad którym obozujemy
Treść maila wysłanego przez drużynowego 16 czerwca do rodziców harcerzy 11. Warszawskiej:

Dzień dobry Państwu!

Mam nadzieję, że szczegółowe informacje odnośnie obozu do Państwa już po części dotarły przez zastępowych, którzy już trochę najważniejszych rzeczy wiedzieli. Ja mam teraz na szczęście chwilę oddechu od sesji egzaminacyjnej, z czego korzystam by napisać do Państwa tego maila, jego treść umieszczam też na naszej stronie internetowej: http://11warszawska.skauci-europy.pl/

KOSZTA
Ponieważ udało nam się znaleźć samochód do transportu sprzętu, ostateczna decyzja jest taka, iż jedziemy w obie strony pociągiem. W związku z tym, tak jak informowaliśmy na zebraniu dla rodziców, sumaryczny koszt obozu wynosi 850 zł. Można też zapłacić w dniu wyjazdu na obóz gotówką. Zgodnie z ustaleniami Zarządu naszego Stowarzyszenia, każda osoba uczestnicząca w zajęciach organizowanych przez SHK Zawisza musi mieć uiszczoną składkę członkowską za rok 2012, wynoszącą 76 zł, które należy przelać na konto drużyny (można wraz z opłatą za obóz, prosimy jedynie o zaznaczenie faktu, że wpłata zawiera również składkę w tytule przelewu).
Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że koszt obozu połączony ze składką i cenami ekwipunku może stanowić, szczególnie dla nowych chłopców, spore obciążenie finansowe, informujemy, że mamy przewidzianą pewną pulę pieniędzy na dofinansowania. W takim przypadku prosimy o jak najszybszy kontakt telefoniczny lub mailowy ze mną albo szczepowym, Januszem Korzeniowskim. W związku z tą sprawą pozwalam się też zwrócić do reszty Państwa z prośbą: jeśli dla kogoś jest to możliwe to będziemy wdzięczni za nadpłaty, z których będziemy mogli dofinansować wyjazd niektórych harcerzy.
Mimo, że terminem płacenia zaliczek był 2 czerwca, do początku tego tygodnia dotarło do nas jedynie 9 zaliczek! Bardzo prosimy o jak najszybsze uregulowanie zaległości! Te pieniądze są niezbędnie potrzebne do wykupienia ubezpieczenia, sprzętu, biletów na przejazd, a z tego co aktualnie do nas wpłynęło, jesteśmy ledwie w stanie pokryć koszt transportu. Przypominam, że zaliczka wynosi 150 zł.

TERMIN i SZCZEGÓŁY TRANSPORTU
Tak jak informowałem, obóz odbędzie się w dniach 2-20 lipca (poniedziałek-piątek). Zbiórka na wyjazd o godzinie 7:00 w hali Dworca Wschodniego w Warszawie. BARDZO proszę, żeby się nie spóźniać. Dobrze będzie mieć czas na spokojne umieszczenie się chłopców w przedziałach, żebyśmy mogli spokojnie przejechać całą drogę. Powrót, wg. rozkładu, na godzinę 17:15, również na Dworzec Wschodni. Tak, jak umówiliśmy się z Państwem na zebraniu, po przyjeździe do Puszczy Zielonki wyślę informację do Janusza Korzeniowskiego z meldunkiem, że wszystko w porządku i jesteśmy na miejscu. W podobny sposób będę informować w razie jakichś zmian co do powrotu. Druh szczepowy również odwiedzi nasz obóz w trakcie jego trwania i po powrocie do Warszawy umieści w internecie relację oraz zdjęcia. Proszę o upewnienie się, że Państwa i innych znajomych rodziców adres jest na liście mailowej, tak, żeby te informacje mogły dotrzeć do wszystkich.

KADRA
Przez cały czas obozu opiekę sprawować będziemy:
-Ja, tzn. Piotr Laskowski (uprawnienia phm. oraz kuratoryjne kierownika wyjazdów dzieci i młodzieży)
-Stanisław Paderewski (również instruktor harcerski, w stopniu przewodnika)
-Patryk Lipka-Bartosik (uprawnienia wychowawcy dzieci i młodzieży)
Przez większą część obozu będzie również z nami nasz duszpasterz, ks. Emil Parafiniuk. Na krótsze okresy będą z nami również starsi harcerze.

DEKLARACJE, KARTY ZDROWIA, UBEZPIECZENIE
W załączniku wysyłam dwa dokumenty, które muszą być przez Państwa wypełnione-deklarację członkowską oraz kartę zdrowotną. Można je również ściągnąć ze strony: http://www.hobok.skauci-europy.pl/ .
Ci z Państwa, którzy wypełnili i oddali mi już deklarację w przeciągu tego roku harcerskiego nie muszą jej, oczywiście, wypisywać po raz drugi. Zwracamuwagę na kartę zdrowotną - zawiera ona fragment, który musi być wypełniony przez pielęgniarkę szkolną, o co warto zatroszczyć się szybko, bo wiem z doświadczenia, że im bliżej roku szkolnego, tym większe są do nich kolejki. Proszę również o dokładne wypełnienie sekcji o stanie zdrowia chłopca, z uwzględnieniem możliwych alergii i branych stale leków, jeśli taka sytuacja zachodzi. Oba dokumenty, deklaracja i karta zdrowotna, należy dostarczyć mi najpóźniej w dniu wyjazdu.
Wszyscy chłopcy jadący na obóz będą ubezpieczeni od NNW. Prosiłbym o upewnienie się, że Państwa synowie przekazali mi, lub zastępowym, potrzebne dane (imię, nazwisko, adres zameldowania, PESEL i kontakt do rodziców).

TELEFONY KOMÓRKOWE i INNE MULTIMEDIA
Tak jak zaznaczałem na zebraniu i jak na każdym wyjeździe harcerskim, obowiązuje zakaz brania ze sobą telefonów komórkowych, konsoli do gier, odtwarzaczy mp3/mp4 i innego sprzętu elektronicznego, za wyjątkiem aparatów fotograficznych. Jeśli znajdziemy u kogoś któryś z tych przedmiotów, zostaną one skonfiskowane do zakończenia wyjazdu. Te restrykcje mogą się wydawać dość drastyczne w dzisiejszym świecie, chcielibyśmy jednak pokazać chłopcom, że te rzeczy nie są niezbędne. Że można wspaniale spędzić czas bez zdobyczy współczesnej cywilizacji.
Z oczywistych względów bezpieczeństwa, telefony będzie miała przy sobie kadra obozu oraz zastępowi. Numery kadry:

Piotr Laskowski - 691651078
Stanisław Paderewski - 517271554
Patryk Lipka-Bartosik - 698730019

Zgodnie z tradycją drużyny, dniem kontaktów z dziećmi jest niedziela - jeśli chcieliby Państwo zadzwonić i porozmawiać z synami, prosimy o dzwonienie w ten dzień. W razie pilnej potrzeby kontaktu, prosiłbym o dzwonienie o ile to możliwe wieczorem, aczkolwiek będziemy starać się, o ile nie będziemy akurat np. się kąpać, być przez cały czas pod telefonem.

EKWIPUNEK
W razie wątpliwości co do wyposażenia, prosiłbym, żeby chłopcy kontaktowali się z zastępowymi, którzy są już starymi, doświadczonymi harcerzami, co niejeden obóz przeżyli i udzielą najlepszych porad i wskazówek :)
Mundur i inne, typowo harcerskie rzeczy, można zakupić w naszym sklepie internetowym: http://www.azymut360.pl/ (dawny carrick.pl ). Chłopcy będą oczywiście prać ubrania podczas obozu, stąd wystarczy wziąć kilka sztuk bielizny.

Poniżej sugerowana lista rzeczy do wzięcia:

- kieszonkowe: maks. 50zł (nie jest konieczne);
- 1 środek do opalania (krem lub olejek) i spray/płyn przeciwko komarom;
- podstemplowana legitymacja szkolna!!! - warunek przejazdu pociągiem;

UBIÓR ☼ mundur: beżowa koszula i granatowy sweter z naszywkami, granatowa koszulka, granatowe krótkie spodenki (3 palce nad kolana), pas harcerski FSE, beret, chusta z guzą, różaniec. ()
☼ piżama
☼ 5 x skarpetki, 5 x slipy, 5 x koszulka
☼ buty mundurowe, tzn. trapery
☼ sandały (najlepiej takie, w których będzie można wejść do wody)
☼ adidasy lub trampki (buty sportowe)
☼ kurtka lub peleryna przeciwdeszczowa
☼ getry
LEKI - jeśli ktoś zażywa regularnie – prośba o poinformowanie drużynowego
- leki nagłej potrzeby będą w apteczce drużyny i apteczkach zastępów
PRZYBORY DO MYCIA I PRANIA
v pasta i szczoteczka do zębów, mydło, szampon, gąbka, ręcznik
v proszek do prania w małym pojemniku
SPRZĘT
@ duży plecak (główny bagaż) i mały plecak spakowany do środka
@ śpiwór, karimata
@ latarka + zapasowe baterie
@ menażka ze sztućcami, kubek, ściereczka, scyzoryk lub finka
@ przybory do pisania listów i szkicowania, zeszyt
@ przybory do szycia, kompas, chusteczki
@ mała świeczka, zapałki (tak wsadzone by nie zamokły), zapalniczka
@ sznurek lub cienka linka (parę metrów)
@ książeczka stopnia (Ochotnik, Wywiadowca lub Ćwik) i kronika stopnia (podpisany zeszyt A5)
@ śpiewnik, ew. jakaś ciekawa książka, zegarek

Ze względów higienicznych i "wyglądowych" bardzo prosimy, by chłopcy ścieli sobie włosy na obóz.

ROZESŁANIE NA OBOZY
W sobotę za tydzień, tak jak pisałem w którymś z poprzednich maili, odbędzie się w archikatedrze warszawskiej św. Jana Chrzciciela rozesłanie na obozy wszystkich czterech hufców działających w Warszawie.
Jest to krótka uroczystość, msza i apel, odbywająca się zawsze na koniec roku harcerskiego, będąca dobrą okazję do wspólnego spotkania i modlitwy o udane obozy letni. Zaproszeni są również rodzice!
Początek o godzinie 10:30.

Z harcerskim czuwaj!
Piotr Laskowski HO

KONTO DRUŻYNY:
Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacja Skautingu Europejskiego Hufiec 3 Warszawski (w przypadku, gdy bank nie pozwoli na wpisanie tak długiej nazwy, można skrócić do SHK Zawisza FSE Hufiec 3 Warszawski lub nawet SHK-Z-FSE Hufiec 3 Warszawski)
ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 14 lok 1
02-366 Warszawa
Nr rachunku 11 1540 1157 2075 6616 7802 0002