24 cze 2011

Trzydniowy wyczyn Kruka (Ostrogi)
Wtorek 21.06.11 r.
Całym zastępem spotkaliśmy się w Ząbkach o 8:00 pod kościołem Bożego Miłosierdzia. Przy ołtarzu miał nam pomóc wędrownik, Paweł Petrykowski. Udaliśmy się w stronę jednego z ząbkowskich cmentarzy, żeby naścinać żerdzi. Na miejscu czekało na nas dużo roboty. Ścinanie brzózek, ociosywanie i przycinanie do odpowiednich rozmiarów. Po godzinie ciężkiej pracy przyjechała przyczepa, która zabrała żerdzie razem z nami do ogrodu Pawła. Tam zaczęliśmy obmyślać plan ołtarza. Dwóch z nas cięło żerdzie, inni robili ramę ołtarza na czopy, a inni zdjęcia. Mimo trudności udało nam się złożyć ołtarz w niecałe 1,5 godziny! To był naprawdę ogromny sukces! Wszyscy dumni z naszej pracy udaliśmy się do domu. Jutro czeka nas kolejny dzień pracy.
Środa 22.06.11 r.
Zbiórka rozpoczęła się o 16:00. Razem z Pawłem i służbą kościelną odpowiedzialną za przygotowanie do Bożego Ciała zaczęliśmy naszą pracę. Na początku trzeba było przewieźć 2 konstrukcje na ołtarze. Rozłożenie ich przypominało składanie klocków lego. Wszystkie elementy były ponumerowane. Po złożeniu konstrukcji trzeba było rozwiesić ozdoby na ogrodzeniach ulic. W piątkę udało się nam to wszystko sprawnie i szybko zrobić.
Czwartek 23.06.11 r.
Razem z czołowym i Pawłem spotkaliśmy się o 6:00 pod kościołem Bożego Miłosierdzia. Rozkładaliśmy ołtarz, ozdabialiśmy konstrukcję oraz położyliśmy dywany. Cała praca zajęła ok. 3 godzin. Boże Ciało rozpoczęło się o 10:00. Wraz z kilkoma harcerzami uczestniczyliśmy we mszy. Podczas procesji na naszym ołtarzu we dwóch trzymaliśmy w rękach świece. Procesja była bardzo dobrze przygotowana i wszystko wyszło zgodnie z planem. Po jej zakończeniu zaczęliśmy składać konstrukcje i ołtarz, zabraliśmy też wszystkie dekoracje. Część z nas zdejmowała ozdoby z ogrodzeń. Nasz wyczyn skończył się oficjalnie o godz. 14:00.
W tych działaniach udział wzięli: Marcin Korzeniowski, Michał Piasecki, Kuba Szelągowski, Kuba Siwik, Robert Markuszewski i Adam Owczarek.
Adam Owczarek, zastępowy Kruka