1 cze 2011

Z licealistami o skautingu i wolontariacie


Dziś odbyło się kolejne spotkanie w warszawskim liceum na temat skautingu - tym razem w L LO im. Ruy Barbosy. Poprowadzili je drużynowy 11. Warszawskiej, Janek oraz Konrad S. z Rysia, a także ks. Arek Zawistowski ze szpitala Bródnowskiego, w którym Ryś pojawia się raz na miesiąc, aby odwiedzić chorych.
W spotkaniu uczestniczyły dwie klasy pierwsze i jedna druga, jak również grono nauczycieli na czele z dyrektorem liceum.
Puściliśmy
film ze zlotu Impeesa 2010, pokaz zdjęć skautów z Warszawy w działaniu oraz opowiedzieliśmy o skautingu przy pomocy prezentacji multimedialnej. Wątkiem przewodnim całego spotkania była zachęta do aktywności społecznej młodzieży, szczególnie zaś do udziału w różnego rodzaju wolontariatach.

Analogiczne spotkanie w tym liceum, a właściwie seria spotkań z pojedynczymi klasami, odbędzie się 17 czerwca (piątek), co zostało już ustalone z dyrekcją.
Jesteśmy otwarci na inne tego typu akcje w warszawskich szkołach. Jeśli mają Państwo pomysły realizacji i są gotowi pomóc, proszę dać znać.